Used SMC RSDQB40-20T Pneumatic Stopper Cylinder, ø40mm Bore, 20mm Stroke, 1.0MPa
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-209286
ST46-3-G
From our inventory we are selling a SMC RSDQB40-20T Pneumatic Stopper Cylinder, ø40mm Bore, 20mm Stroke, 1.0MPa.
Specifications:
  • Model #:  RSDQB40-20T
  • More Information:
    • SMC Pneumatic Stopper Cylinder w/ Auto Switch
    • Action: Single Acting (Spring)
    • Bore Diameter: 40mm
    • Stroke Length: 20mm
    • Pressure Rating: 1.0MPa
    • Ports: Rc 1/8in
View full details