Used Telemecanique LP4K0601BW3 Contactor, 3-Pole + 1NC Aux, 24VDC Coil, 600V 20A
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-201244
ST35-4-C
From our inventory we are selling a Telemecanique LP4K0601BW3 Contactor, 3-Pole + 1NC Aux, 24VDC Coil, 600V 20A.
Specifications:
  • Model #:  LP4K0601BW3
  • More Information:
    • Telemecanique Contactor
    • Poles: 3
    • Auxiliary Contact: 1NC
    • Coil Voltage: 24VDC
    • Contact Rating: 20A 600V
    • Mounting: DIN Rail
View full details