Used Tempco TCP2JG77ABR0 Type J Thermocouple, 77" Hose, 0.188"x3/8" Tip, Flying Leads
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-187818
ST21-4-D
From our inventory we are selling a Tempco TCP2JG77ABR0 Type J Thermocouple, 77" Hose, 0.188"x3/8" Tip, Flying Leads.
Specifications:
  • Model #:  TCP2JG77ABR0
  • More Information:
    • Tempco Thermocouple
      • Style: Armor Cable Adjustable
      • Junction: Grounded
      • Lead Length: 77"
      • Lead Insulation: Fiberglass w/ SS Armor
      • Termination: Flying Leads
      • Tip Style: Round ø0.188" x 3/8"
View full details