Used Velmex MN10-0500-E04-31 BiSlide Linear Actuator, 50" Travel, 0.4in Lead, NEMA 34
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-199521
P-2-3
From our inventory we are selling a Velmex MN10-0500-E04-31 BiSlide Linear Actuator, 50" Travel, 0.4in Lead, NEMA 34.
Specifications:
  • Model #: MN10-0500-E04-31
  • More Information:
    • Velmex BiSlide Linear Actuator
      • Travel: 50in
      • Lead: 0.40in/turn
      • Carriage:
        • Dimensions:4.6in L x 3.1in W
        • Mounting Holes: 1/4-20 UNC-3B
      • Motor Mount: NEMA 34
View full details