Used Watlow 20CJFUD012A Type J Thermocouple 1/8" x 2" Sheath 1/8" NPT, Mini-Male Plug
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-175641
ST23-5-E
From our inventory we are selling a Watlow 20CJFUD012A Type J Thermocouple 1/8" x 2" Sheath 1/8" NPT, Mini-Male Plug.
Specifications:
  • Model #: 20CJFUD012A
  • More Information:
    • Waltow Thermocouple
      • Calibration Type: J
      • Sheath Diameter: 1/8"
      • Sheath Length: 2"
      • Fitting: 1/8" NPT
      • Termination: Mini-Male Plug
      • Lead Length: 12"
      • Junction: Ungrounded, Round Tip
View full details