Used Watlow 23CJUPA036F Thermocouple Type J, 0.125" x 1/2", 1/8" NPT, 36" Leads
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 4 in stock!
SKU: SB-175612
ST40-4-D
From our inventory we are selling a Watlow 23CJUPA036F Thermocouple Type J, 0.125" x 1/2", 1/8" NPT, 36" Leads.
Specifications:
  • Model #: 23CJUPA036F
  • More Information:
    • Watlow Thermocouple
      • Calibration Type: J
      • Probe Diameter: 0.125" (1/8")
      • Probe Length: 1/2"
      • Junction: Grounded, Drill Point
      • Fitting: 1/8" NPT
      • Lead Length: 36"
      • Lead Construction: Stainless Steel OverBraid
      • Termination: Mini-Male Plug
View full details